9 rad pro králíčky aneb ovládni svého člověka

Článek pro králíčky. (A pobavení jejich páníčků…)
Jednoduchý návod, který pomůže králíčkům vycvičit si svého člověka.

Špatné lidské načasování

Pokud tvůj člověk přijde pozdě se snídaní nebo večeří – popadni do zubů tu nejhlučnější věc jakou můžeš a třískej s ní o zem (nejlépe o dlaždičky). Také je vhodné udělat menší binec, který tuto navozenou situaci jen podtrhne. Brzy se tvůj člověk rozeběhne a začne se několikrát omlouvat. Nyní jim dej ten nejvíce uražený pohled jaký jen dovedeš. A pokračuj v něm neustále i během jídla, dokud neodejdou. Budou díky tomu vědět, že jste naštvaní a to obvykle znamená, že dostaneš extra porci dobrot navíc.

Hloupé omezení na pamlsky

Tvůj člověk ti omezí pamlsky jen na pár kousků denně. Víš, že příliš dobrot je pro tvé králičí zažívání špatné, ale omezit je pouze na 1 nebo 2 denně je prostě směšné! Nedělej si starosti, je opravdu jednoduché dostat od tvého člověka více dobrot. Jen si před něj sedni (ideální vzdálenost cca 50cm-100cm) na zadní nohy, přední packy ve vzduchu hezky u sebe, nahoď ten nejvíc super-roztomilý výraz jaký umíš a teď to nejdůležitější – upřený pohled do očí! Zůstaň v této poloze, zírej a já ti garantuju, že mlska je tvoje dřív, než řekneš „mrkvička“!

Polibky a mazlení

Lidé nás mají v oblibě mazlit. Což je v pořádku. Někdy však nemusíme mít tu správnou náladu. Neváhej a dej jim vědět, že máš mazlení dost a že chceš zůstat chvilku sám. Obvykle postačí jemné štípnutí nebo zavrčení, aby přestali.

Drbání na hlavičce

Nás králíčky velmi uklidňuje drbání na hlavičce (pro upřesnění na čele, mezi očima). Ale na rozdíl od polibků a mazlení se zdá, že člověk přestává drbat příliš brzy. Tajemství spočívá v tom, že když člověk přestane drbat, nehýbej se! Zůstaň ve stejné poloze, hlavu rovně připláclou k podlaze a počkej. Nebudeš muset čekat dlouho, aby drbání pokračovalo.
Další skvělou příležitostí, jak si získat pozornost k podrbání na hlavě, je jakmile se člověčí ruka přiblíží k podlaze. V ten moment rychle natlač čumák pod ruku! Podrbání zaručeno!

Čas na hraní

Milujeme, když přijde čas na hraní. Náš člověk nás u toho také velmi rád sleduje, což je skvělé. Avšak myslí si, že je na něm, jak dlouho toto naše cvičení bude trvat. Rozhodně nenechávej na něm, aby rozhodoval, kdy přijde konec tvých hrátek. Udělej skok, otoč zadkem a prchej co to dá. Je to velmi zábavný moment a tvůj čas na hraní se tak prodlouží minimálně o 15-20 minut. A co navíc? Obvykle přijde na řadu i úplatek v podobě pamlsku!

Bezohledné uspořádání věcí

Lidé občas zapomínají, že jsme malincí a bezohledně nám nechávají v cestě velké věci! Například boty a tašky. Nejlepší způsob k jejich přemístění je s nimi házet, pokud je to možné. V jiných případech je stačí trošku okousat a hned uvidíte, jak rychle začne tyto věci tvůj člověk uklízet.

Návštěvy veterináře

Všichni nenávidíme chodit k veterináři. Ale víte, že to nenávidí i tvůj člověk? Takže až příště budeš na takové návštěvě, buď statečný! Hezky se usmívej na pana doktora i sestřičky. Po příchodu domů ale svého člověka chvíli ignoruj, aby měl jasno v tom, že to pro tebe nebylo úplně jednoduché. Získáš dlouhé mazlení, pamlsky a možná i nějakou tu novou hračku!

Hlučnost

Tvůj člověk někdy zapomene na to být tichý. Nejlepší způsob jak dát najevo svůj názor je mu to oplatit stejným způsobem. Rozmezí raních hodin (4:30 – 6:00) je nejideálnější.

Fobie z odpočinku

Máme rádi tyhle momenty, kdy jsme šťastní a spokojení. Jen tak se natáhnout na bok a spokojeně spinkat. Člověk však v těchto chvílích panikaří, zda jsme v pořádku a má potřebu nás kontrolovat, jestli dýcháme. To nás samozřejmě probudí. Ale nezoufej! Obvykle je to člověku líto a další pamlsky pro tebe jsou už na cestě!

3 komentáře u „9 rad pro králíčky aneb ovládni svého člověka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přesunout se na začátek